Değir Eleği

Değir Eleği (Değirmen Eleği) Kullanım Alanları

Değir Elekleri, ahşap ve yonga levha üretimi endüstrisinde, ağaç yongası ve ahşap parçacıklarının daha da inceltilmesinde ideal çözümdür. Üretilen ince parçacıklar MDF, sunta ve lamine panel imalatı için kullanılır. Değirmen Elekleri ayrıca planya talaşı, yonga öğütme ve testere tozunun yanı sıra gıda sektöründe pamuk sapları, kenevir sapları, mısır, pirinç ve samanı gibi bitkilerin öğütülerek işlenmesinde de kullanılmaktadır.

Değir Eleği Rendesi delik ebatları 4x1mm ve 6x2mm olmak üzere iki farklı göz aralığında imalat yapılabilmektedir.

Rende Değir Eleği delik ebatları 4x1mm ve 6x2mm olmak üzere iki farklı göz aralığında imalat yapılabilmektedir. Değir Elekleri, istenilen ebat ve göz aralıklarında özel imalat çelikleri, DKP veya Cr-Ni paslanmaz olarak imal edilebilmektedir.

Application Areas of Grinding Mill Filter Screens

Grinding Mill Filter Screens are used to grind core layer flakes or oversize material from screening processes to fine surface layer flakes. In the wood-based materials industry they are the ideal solution when it comes to the further refinement of flakes. The produced fine flakes are used for laminated surface layers and MDF for panelboards. The Grinding Mill Filter Screens are also produced from planer shavings, milling flakes and saw dust as well as from all well-known annual plants such as bagasse, miscantus, cotton stalks, hemp stalks, corn and rice straw.